Zmarł Edward Kuk

Klub

Z głębokim żalem przyjęliśmy dziś wiadomość o śmierci Edwarda Kuka, wychowanka naszego Klubu. Edward Kuk występował na pozycji bramkarza i strzegł wiślackiej bramki przez wiele sezonów w latach 60-tych i 70-tych.

Edward Kuk był wielokrotnie nagradzany za zasługi dla Klubu i rozwoju sportu. Otrzymał m.in. złotą odznakę honorową Klubu Sportowego Wisła, a także złotą odznakę honorową Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Był członkiem zespołu, który wywalczył w sezonie 1967/68 historyczny awans do ówczesnej III ligi.

To był niezwykle fajny człowiek, pomocny, a przede wszystkim wierny Klubowi. Był niezwykle otwarty, kontaktowy, nie miał żadnych tajemnic – opisuje Kazimierz Starek, który grał w drużynie z Edwardem Kukiem, a po swoim powrocie z Australii także był jego trenerem. – Miałem przyjemność trenowania razem z nim, byliśmy kolegami. Spotykaliśmy się na boisku, a potem poza nim. Byliśmy zgraną grupą, a z nim nigdy nie było żadnych zatargów. To był człowiek warty poświęcenia. Powiedziałbym o nim “samo dobro”. Na boisku rzadko był zmieniany, nie był może liderem, nie miał takich cech, ale zawsze był pewnym punktem drużyny. Bardzo wartościowy człowiek – dodaje.

Zarząd Klubu, trenerzy, zawodnicy i pracownicy składają najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim.

fot. Archiwum prywatne p. Kuk
«
»