Zuzanna Majewska brązową medalistką ME!

PODNOSZENIE CIEŻARÓW

Kilkuset zawodników i zawodniczek z 32 krajów Europy rywalizowało w Zamościu w Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów do lat 20 i 23. Wśród nich była dwójka reprezentantów KS Wisła Puławy.

 

Zuzanna Majewska występująca w kategorii +90kg do lat 23 po pasjonującej walce uplasowała się na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal! Zuzanna po rwaniu zajmowała 5. miejsce (86kg) ze stratą dwóch kilogramów do miejsca na tzw. pudle. W podrzucie podniosła jednak ciężar 113 kg, a więc większy o dwa kilogramy od Turczynki Ceren Akarsu oraz o cztery kilogramy od innej reprezentantki Polski – Diany Flak. Ten wynik dał mały brązowy krążek za tę konkurencję techniczną oraz brąz w dwuboju (199 kg)!

 

 

Inny z naszych zawodników, Jakub Węgrzyn uplasował się na szóstej pozycji w silnie obsadzonej kategorii +105kg. Kuba wyrwał sztangę ważącą 171 kilogramów oraz podrzucił ciężar 195 kilogramów, co w dwuboju dało 366kg. Bezkonkurencyjni byli jednak reprezentanci Europy Wschodniej. Pierwsze miejsce zajął Eduart Ziaziulin z Białorusi, drugi był Varazdat Lalayan z Armenii, a trzeci Dmitrii Gogichaev z Rosji.

 

 

fot. PZPC

majewskame

wegrzynme1

wegrzynme2

«
»