Awans do CLJ

22.06.2021

Wygrany dwumecz barażowy z Mistrzem Województwa Świętokrzyskiego, drużyną KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski dał awans do Centralnej Ligi Juniorów U17.

Drużyna prowadzona przez Mariusza Abramczyka i Marcina Popławskiego pomimo dużej przewagi zremisowała w rywalami 1:1 w pierwszym meczu rozegranym w Puławach. W rewanżu nie było już wątpliwości. Wiślacy ograli przeciwnika na jego terenie w stosunku 3:1 i mogli cieszyć się z promocji.

Wynik już w 14. minucie otworzył Leonard Brykowski, który dobił piłkę po obronionym przez bramkarza rzucie karnym wykonywanym przez Jakuba Weltera. Następnie w polu karnym swoich szans szukali Kacper Szymanek i Jakub Welter, ale bez powodzenia. Puławianie byli stroną dominującą, grali mądrze nie dopuszczając gospodarzy do zagrożenia pod naszą bramką. Moment nieuwagi na początku drugiej połowy dał jednak miejscowym gola wyrównującego. Przy strzale z dystansu Kuziemki Karol Pawłowski nie był w stanie skutecznie interweniować. Wisła odpowiedziała jednak bardzo szybko. Z głębi pola w szesnastkę KSZO zagrał Bartek Wolski, a składającego się do strzału Szymanka faulował jeden z obrońców. Sam poszkodowany pewnym strzałem z wapna zdobył drugiego gola. Wiślacy nie rezygnowali i szukali trzeciego trafienia. Uderzali na bramkę rywala Mikołaj Sobich, Jakub Welter i Kacper Szymanek, jednak do siatki trafił Adam Gałązka, który fantastyczną główką po rzucie rożnym ustalił wynik meczu.

W nagrodę puławianie zagrają jesienią m.in. ze Stalą Rzeszów, Koroną Kielce, Wisłą Kraków czy Cracovią.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (0:1) Wisła Puławy

Bramki: Kuziemka 47 - Brykowski 14, Szymanek 51 (karny), Gałązka 78

Wisła: Pawłowski - Ponikowski, Gałązka, Furga, Zdulski (90 Knap), Wolski, Kąkol (85 Hawryło), Ruciński (60 Sobich), Brykowski (65 Karasiński), Szymanek, Welter