Derby z korzystnym rezultatem dla Wisły

22.04.2023

W sobotę 22 kwietnia Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała w derbach Lubelszczyzny zespół Motoru Lublin. Spotkanie od początku opiewało w wiele boiskowych emocji. W 8' bliski szczęścia był Marcin Ryszka, którego uderzenie z dystansu obronił Łukasz Budziłek. Chwilę później ze strzałem Michała Króla poradził sobie także Piotr Zieliński. W kolejnych minutach byliśmy świadkami naprzemiennych akcji obu drużyn. Nie brakowało walki i zaangażowania, jednak nie zobaczyliśmy w tej części meczu bramek. Do przerwy utrzymywał się remis 0:0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Sytuacje na gole kreowała sobie zarówno Wisła, jak i Motor, ale to właśnie biało-niebieskim udało się wyjść na prowadzenie. W 61' obrońca rywali Bartosz Zbiciak zbyt lekko zagrał do swojego bramkarza, co wykorzystał Adrian Paluchowski, który odebrał piłkę i oddał strzał. Uderzenie sparował do boku bramkarz, ale "Paluch" dobiegł do dobitki i głową skierował futbolówkę do siatki. Po utracie gola goście ruszyli do odrabiania strat, lecz ostatecznie nic z ich starań nie wynikło. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka pokonali Motor Lublin 1:0.