Dobre starty pływaków w Lublinie

09.03.2022

Kolejne medale pływaków. Tym razem zdobyte podczas II rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików rozegranej w Lublinie.

KS Wisła Puławy drużynowo zajęła czwarte miejsce gromadząc 250 punktów.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Dawid Sala, który wygrał wyścig na 50 metrów stylem motylkowym 12 i 13 latków, a także zajął drugie miejsce w starcie na 100 metrów stylem dowolnym. Również na drugim stopniu uplasowała się nasza sztafeta mieszana w wyścigu 4x50 metrów stylem zmiennym w składzie Dawid Sala, Adam Wronka, Wiktoria Szczawińska, Zuzanna Cywka.

Anastazja Sołtys wygrała w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym (10-11 lat). Na tym samym dystansie trzecie miejsce zajęła Łucja Sacharow. Na trzecim miejscu w swoim starcie uplasowała się sztafeta mieszana 4x50 metrów stylem zmiennym (10-11 lat) w składzie: Anastazja Sołtys, Nina Reczek, Filip Wróbel, Igor Świech.

Punktowane miejsca poza wymienionymi już zawodniczkami i zawodnikami zajmowali także: Anna Sołtys, Hanna Piórczyńska, Krzysztof Kostyra, Antonina Dudzik, Lena Przewłoka, Aleksandra Kostyra, Wiktor Strumnik, Jan Wasiłek, Bartłomiej Rymkiewicz, Lena Mazurek, Antoni Kamiński, Narcyz Dziuba, Lidia Koncka, Zofia Bociańska, Bartłomiej Dudzik.