Dwubramkowa porażka z Polonią

25.03.2023

W ostatnią sobotę marca Wisła Grupa Azoty Puławy podejmowała na Stadionie MOSiR zespół Polonii Warszawa. Pierwszą połowę dobrze rozpoczęli biało-niebiescy. Już w 8' przed kapitalną okazją stanął Przemysław Skałecki, który nie trafił w bramkę z około pięciu metrów. Dłużni nie byli również nasi przeciwnicy. W 10' do interwencji zmuszony był Piotr Zieliński, natomiast w 17' akcję "Czarnych Koszul" świetnie przerwał Wojciech Błyszko. Obraz gry był wyrównany, choć więcej akcji w ofensywie wyprowadzali podopieczni trenera Mariusza Pawlaka. Bramkarza Polonii dwukrotnie próbował zaskoczyć Krystian Puton, jednak bez rezultatu. W doliczonym czasie gry na dobrą pozycję wyszedł Adrian Paluchowski, który nie zdołał skontrolować piłki i zaliczył stratę. Przeciwnicy chwilę później wyprowadzili kontrę. Łukasz Wiech sfaulował napastnika tuż przed polem karnym, a za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Do podyktowanego rzutu wolnego podszedł Michał Bajdur i pokonał Piotra Zielińskiego. Tym akcentem zakończyła się pierwsza połowa. Widniał wynik 0:1 dla Polonii Warszawa.

Druga połowa była dla Dumy Powiśla o tyle trudna, że graliśmy w osłabieniu. Mimo to staraliśmy się wyrównać, lecz widoczna była przewaga gości. W 46' strzał Bartosza Bernarda obronił bramkarz przyjezdnych, a dwie minuty później uderzenie Pawła Tomczyka wybronił Piotr Zieliński. Z kolei w 68' obrońca Wisły sfaulował rywala we własnym polu karnym. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a chwilę później rzut karny wykorzystał Wojciech Fadecki. Przy grze w dziesięciu i z dwubramkową statą ciężko było już myśleć o pozytywnym rezultacie, jednak zaangażowania u naszych zawodników nie brakowało. W 69' Dominik Banach ruszył rajdem lewą stroną, a następnie zagrał do Krystiana Putona, który uderzył minimalnie obok słupka. W 78' strzelał również Mateusz Kaczmarek, lecz niecelnie. Finalnie wynik nie uległ już zmianie. Wisła Grupa Azoty Puławy uległa Polonii Warszawa 0:2.