Aktualności

Garbarnia pokonana

26.08.2022

Po trzech meczach bez zwycięstwa nareszcie inkasujemy komplet punktów. W piątkowe popołudnie pokonujemy Garbarnię Kraków 3:2.

Pierwsza bramka padła już w 8. minucie. Dośrodkowanie Klichowicza na gola zamienił Dawid Retlewski. Dziesięć minut później ponownie uderzał Retlewski, ale bramkarz gości zdołał zbić piłkę. W 23. minucie z osiemnastu metrów uderzył Maciej Kona, a Bartusik ładną robinsonadą uchronił swój zespół od utraty gola. Po upływie pół godziny gry w pozornie niegroźnej sytuacji Bojan Gvozdenović głową skierował piłkę do własnej bramki. W 38. minucie czerwoną kartkę za obrazę sędziego zobaczył obrońca gości Mateusz Bartków. W 43. minucie po błędzie w naszej linii obrony na uderzenie z dystansu zdecydował się Marszalik i Garbarnia wyszła na prowadzenie. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę celnym strzałem głową wyrównał Gvozdenović. W drugiej połowie Wisła była częściej przy piłce, ale brakowało skuteczności. W 65. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem pomylił się Agwan Papikyan. Dopiero na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry centrę z rzutu rożnego na gola zamienił Robert Majewski zapewniając wiślakom cenne trzy punkty.

Za tydzień zagramy w Elblągu z tamtejszą Olimpią.

WISŁA PUŁAWY 3:2 (2:2) GARBARNIA KRAKÓW

Bramki: Retlewski 8, Gvozdenovic 45, Majewski 84 - Gvozdenovic 32 (samobójcza), Marszalik 43

Wisła: Posiadała - Gvozdenovic, Wiech, Majewski, Cheba, Kaczmarek (60 Banach), Ryszka (46 Paluchowski), Kona, Puton, Klichowicz (60 Papikyan), Retlewski

 

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny