Aktualności

Karne dla Orląt

09.06.2021

Finał Pucharu na szczeblu województwa nie dla nas. W serii rzutów karnych lepsi okazali się radzynianie i to oni awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Faworytem spotkania była Wisła i to nasi zawodnicy nadawali ton wydarzeniom na boisku. W 10. minucie z powietrza huknął Bartosiak, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. W kolejnych fragmentach uderzali Kondracki i Kacprzycki, zwłaszcza strzał tego ostatniego sprawił sporo problemów bramkarzowi rywali. Radzynianie skupieni na obronie z rzadka kontratakowali. W końcówce w dobrej sytuacji przestrzelił Ednilson, a próba lobu w wykonaniu Paluchowskiego zakończyła się wybiciem golkipera na rzut rożny.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wisła atakowała, ale brakowało precyzji w wykończeniu. W 59. minucie znów przed szansą stanął Ednilson, ale w dobrej sytuacji spudłował. Kwadrans później ponownie Rojek ratuje swój zespół po strzale Krystiana Putona z rzutu wolnego. Wreszcie w 80. minucie ze stałego fragmentu gry huknął Bartosiak i piłka zatrzepotała w siatce. W 87. minucie w pozornie niegroźnej sytuacji piłka trafiła do Kuźmy, który mimo asysty Kubana zdołał oddać strzał i doprowadzić do remisu.

W serii rzutów karnych najpierw trafił Adrian Paluchowski, a chwilę później wyrównał Kamiński. W drugiej serii pudłowali Kacprzycki po stronie Wisły i Myszka po stronie Orląt. Następnie celne strzały oddawali Błażej Cyfert, Damian Kołtunowicz, Tomasz Zając i Daniel Kleber. W piątej serii w poprzeczkę uderzył Krystian Puton, a chwilę później Piotr Owczarzak obronił strzał Chyły. W kolejnej pomylił się Ednilson, a Piotr Kuźma szczęśliwie, bo po rękach Owczarzaka, trafił do siatki i zapewnił awans zespołowi z Radzynia.

WISŁA PUŁAWY 1:1 (0:0, 3:4 - karne) ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI

Bramki: Bartosiak 80 - Kuźma 87

Wisła: Owczarzak - Cheba, Cyfert, Pielach, Kuban, Wiech (75 Puton K.), Kondracki (46 Puton W.), Kacprzycki, Ednilson, Bartosiak (82 Zając), Paluchowski

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny