Aktualności

Lubelskie triumfuje, Wisła wysoko

12.07.2022

Na zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów w Zamościu w dniach 7.07. – 10.07 Wisła Puławy zajęła 5. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Jednocześnie nasz klub był najlepszy w województwie lubelskim.

Najlepszym klubem podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów w klasyfikacji klubowej byli Budowlani – Kucera Nowy Tomyśl. Na drugim miejscu uplasowała się Mazovia Ciechanów, a na najniższym stopniu podium była Husaria Lubraniec.

Wśród juniorek i juniorów rywalizacja o miano najlepsze i najlepszego wg. punktacji Sinclaira rozegrała się wśród uczestników niedawnych mistrzostw świata w Meksyku. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko), która w dwuboju uzyskała 153 (65 + 88), co dało 241,72 pkt; 2. Martyna Dołęga (WLKS Siedlce Nowe Iganie) 185 (85 + 100) 237,56; 3. Zuzanna Ślipek (Zamek Gołańcz (Gołańcz) 164 (74 + 90) 224,99. W gronie juniorów najlepszy wielki pechowiec z MŚ U17 - Hubert Pietrzak z Nidy Nidzica) 246 (111 + 135) 355,48; 2. Bartosz Burski (Nida Nidzica) 260 (117 + 143) 353,63; 3. Dawid Majsy (LKS Dobryszyce) 266 (120 + 146) 340,67. Zaciętą walkę w Zamościu do ostatnich rozstrzygnięć mieliśmy o klubowy prymat w punktacjach łącznej, dziewcząt i chłopców.  Klasyfikacja klubowa łączna (k+m): 1. Budowlani Kucera Nowy Tomyśl 73 pkt; 2. Mazovia Ciechanów 70,5; 3. Husaria Lubraniec 32. Klasyfikacja klubowa juniorek: 1. Budowlani Kucera Nowy Tomyśl 39; 2. Mazovia Ciechanów 34,5; 3. Tarpan Mrocza 25. Klasyfikacja klubowa juniorów: 1. Mazovia Ciechanów 36; 2. Bodowalni Kucera Nowy Tomyśl 34; 3. Nida Nidzica 29. Klasyfikacja wojewódzka (k + m): 1. Lubelskie 147; 2. Mazowieckie 134,5; 3. Wielkopolskie 113.

Najlepszym województwem w Polsce zostało nasze województwo lubelskie a najlepszym klubem w Lubelszczyźnie została Wisła Puławy.  Sekcja podnoszenia ciężarów dołożyła kolejną cegiełkę sukcesów na 100 rocznicę KS Wisły Puławy. Mateusz Zawisza jako reprezentant kadry narodowej zdobył srebrny medal, a Karolina Sobczyk brązowy. Na uwagę zasługują również miejsca Aleksego Szymanka (5) i Zuzanny Podlaszczak wraz z Wiktorią Słotwińską (zakończyły zawody na 6. miejscu - podkreśla trener Wisły Robert Borucki.

- Zawodnicy poprawiali rekordy życiowe i cały czas idą do przodu. Co prawda Karolina Sobczyk zafundowała nam horror w Rwaniu, bo pierwsze i drugie podejście spaliła więc miała ostatnią szansę. Wtedy postawiliśmy wszystko na jedną kartę i w trzecim podejściu zaliczyła rwanie w podrzucie. Sobczyk pokazała, że jest mocna, i mimo straty kilogramów w rwaniu wiedzieliśmy że medal będzie. Aleksy Szymanek i Wiktoria Słotwińska mają bardzo krótki staż treningowy co świadczy o ich talencie do dźwigania i sukcesy napewno nadejdą. Pozostaje lekki niedosyt u Mateusza, bo przygotowani byliśmy na złoto.

Mogę dodać na koniec, że z miłą chęcią pracuje się z takim zawodnikami. Przemawia za nimi styl, klasa i wyjątkowa skromność - dodaje Borucki.