Aktualności

Mariusz Pawlak: Widzę chęć do zwycięstw

13.07.2022

Które drużyny będą na czołowych miejscach w drugiej lidze, jaka będzie ich charakterystyka
w sezonie 2022/2023?

M.P: - Myślę, że faworytem jest ten, kto wygrywa mecze. Pierwsze spotkania będą bardzo ważne, bo tabela układa się według zespołów, które zdobywają punkty. Wiemy, że zaczynamy dwoma spotkaniami u siebie, a ponadto w rozgrywkach są także spadkowicze z ligi wyżej, którzy będą chcieli wrócić. Na dzisiaj trudno wskazać drużyny pretendujące do awansu.

Jakie założenia ma Wisła Puławy, jeżeli chodzi o wynik na koniec rundy jesiennej?

- Łatwiej odpowiedzieć na to pytanie dopiero po rozegraniu około pięciu spotkań w miarę optymalnym składzie. My nie zagraliśmy jeszcze połowy meczu w optymalnym składzie, bo w ostatnim spotkaniu pojawiły się trzy kontuzje zawodników, którzy musieli zejść z boiska. Początek jest zawsze niewiadomą dla wszystkich drużyn, ale ja myślę że wejdziemy w tą ligę z wiarą w swoje umiejętności.

Czy kadrę Wisły Puławy można uznać za zamkniętą, a może będą jeszcze jakieś zmiany w zespole w nadchodzącej rundzie?

- Myślę, że zmiany będą, ponieważ sporo zawodników od nas odeszło i wielu przyszło do Wisły. Okienko transferowe jest otwarte do końca sierpnia. Będziemy pewnie mieli jedno lub dwa miejsca, ale dla młodzieżowców, którzy dadzą jakość tej drużynie. Z tyłu głowy dyrektora i mojej są pewni zawodnicy, ale jeżeli nie będą do dyspozycji to będziemy bazować na tym, co aktualnie mamy.

Kto będzie kapitanem Wisły Puławy w nadchodzącym sezonie?

- Kapitanem był mianowany Adrian Paluchowski, ale przytrafił mu się uraz na treningu. Adrian dołączy do nas w najbliższych dniach, a drugim kapitanem jest Krystian Puton, który prezentuje się bardzo dobrze i wyprowadzi nasz zespół na sobotni pojedynek z Jastrzębiem Zdrój, mogę dodać, że opaska mu nie przeszkadza. Krystian jest zawodnikiem, który może podnieść zespół w każdej chwili.

Jak ocenia Pan tegoroczną kadrę w porównaniu do ubiegłorocznej w podobnym czasie?

- W zeszłym roku mieliśmy kosmetyczne zmiany, cztery lub pięć. Jeżeli po awansie zespół funkcjonuje w miarę dobrze to lepiej delikatnie go wzmocnić. Aktualnie przychodzą zawodnicy z dobrym potencjałem, chciałbym po tej rundzie powiedzieć, że z lepszym, ale tak jak mówię, taką ocenę można zrobić po czterech lub pięciu kolejkach.

Jakim zespołem jest GKS Jastrzębie Zdrój. Na co trzeba się przygotować?

- Dzisiaj wiele zespołów zmienia swoje ustawienia. Nasz sobotni przeciwnik gra trójką obrońców
i trójką napastników. Defensywa Wisły musi trzymać wysoki poziom, tak jak to było w niektórych meczach rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Przytrafiły nam się błędy w ostatnim spotkaniu z Polonią, ale po stronie testowanych bramkarzy. Nie robiłbym tu wielkich problemów przed sobotnim starciem, bo widzę postępy swojego zespołu i chęć do zwycięstw. Nie wiem, kto jest faworytem w najbliższym starciu. Wierzę w to, że na pierwsze spotkanie będziemy dobrze przygotowani fizycznie
i mentalnie, bo każdy nas chce wygrywać.

Czego życzyłby Pan sobie przed nadchodzącym sezonem 2022/2023?

- Przede wszystkim zawodnikom chciałbym życzyć zdrowia, i żeby kontuzje omijały nasz zespół. Wiemy, że na szczęście trzeba zapracować, a wtedy do nas się uśmiechnie.

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny