Minimalna porażka z Koroną

22.01.2022

Od porażki rozpoczynamy zimowe sparowanie. W pierwszej grze kontrolnej przegraliśmy w Kielcach z Koroną 1:2.

Po pierwszych wyrównanych minutach do głosu częściej dochodzili do głosu koroniarze, którzy w 16. minucie szukali szansy na gola po strzale Sierpiny. Pewnie jednak interweniował Socha. Kilka minut później strzelali Błanik i Amroziński, ale nieskutecznie. Wiślacy kilkukotnie próbowali kontrować jednak czynili to niewielką liczbą zawodników i mało było akcji zakończonych strzałami. W 39. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska zamknął Błanik dając gospodarzom prowadzenie.

Druga odsłona zaczęła się lepiej dla wiślaków. Po serii dośrodkowań i kornerów po jednym z nich najlepiej w polu karnym odnalazł się Pedro Gaio, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Po kwadransie drugiej połowy Kacper Kołotyło ładnie zatrzymał Łukowskiego w naszym polu karnym, a w odpowiedzi formę Forenca niezłym strzałem sprawdził Banach. Z dystansu próbował też Dominik Cheba, ale obrońcy miejscowych popisali się skutecznym blokiem. W ostatniej akcji meczu po zamieszaniu w naszym polu karnym piłkę głową do bramki skierował Piotr Malarczyk dając wygraną pierwszoligowcowi.

Już w środę na stadionie MOSIR w Puławach podejmiemy trzecioligową Pilicę Białobrzegi. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.00.

KORONA KIELCE 2:1 (1:0) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Błanik 39, Malarczyk 90 - Gaio 53

Wisła (I połowa): Socha - Cyfert, Wiech, Bartosiak, Kuban, Kondracki, Lisowski, Drozdzowicz, Daniel, Ednilson, Flak; (II połowa): Kołotyło - Cheba, Gaio, Cyfert, Flak, Kacprzycki, Puton, Kona, Daniel, Banach, Drozdowicz.