Aktualności

Mistrzostwa Puław w pływaniu

01.07.2024

W ostatnią sobotę czerwca na pływalni olimpijskiej przy ul. Hauke Bosaka w Puławach odbyły się zawody pływackie Mistrzostwa Puław o Puchar Prezydenta Miasta Puławy.

Zawody zgromadziły na starcie blisko 400 zawodników z 37 klubów. Przy pięknej słonecznej pogodzie na otwartym basenie MOSiR rywalizowano w 9 konkurencjach w 4 kategoriach wiekowych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Tak liczna ilość zawodników przybyłych z całej Polski jak również z Ukrainy świadczy o atrakcyjności naszych zawodów. Organizatorzy Klub Sportowy Wisła Puławy przy wsparciu miasta, lokalnych sponsorów oraz rodziców trenujących w klubie dzieci zadbały o to by tak duża impreza spełniła wymagania pod względem sportowym, organizacyjnym oraz serdecznej gościnności.

Rozdano 52 komplety okazałych medali, 8 pucharów dla najlepszych zawodników oraz niezliczoną ilość dyplomów i  nagród ufundowanych przez przyjazne pływaniu lokalne firmy. Nasz klub reprezentowało 30 zawodników, którzy w klasyfikacji medalowej zajęli 3 miejsce zdobywając 12 medali. A oto medaliści:

Lena Mazurek – 1m 50 dowolnym, 1m 200 dowolnym

Nina Reczek – 1m 50 grzbietowym, 2m 50 motylkowym

Nikodem Paterek – 1m 50 motylkowym

Hubert Żaczek – 2m 50 motylkowym, 2m 50 dowolnym

Gabriela Wójtowicz – 2m 50 klasycznym, 3m 200 klasycznym

Antoni Próchniak – 3m 50 klasycznym

Damian Baraban – 3m 200 motylkowym

W klasyfikacji dla najlepszej zawodniczki za sumę dwóch startów Nina Reczek zajęła 3 miejsce, a wśród chłopców drugie miejsce zajął Hubert Żaczek.

 

/ zadanie zostało dofinansowane z budżetu Miasta Puławy.

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny