Porażka w meczu o "sześć punktów"

20.04.2024

W sobotę 20 kwietnia Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się w ramach 29. kolejki II ligi z Olimpią Grudziądz.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się gospodarze. W 2' Szymon Krocz uderzył tuż obok słupka, natomiast trzy minuty później po strzale tego samego zawodnika znakomicie interweniował Oskar Mielcarz. W kolejnych minutach jeszcze trzykrotnie próbowali zagrozić nam rywale, jednak na posterunku był nasz bramkarz. W odpowiedzi, w 34' bliski szczęścia był Maciej Bortniczuk, którego strzał z wielkim trudem obronił defensor miejscowych. Do szatni schodziliśmy przy wyniku 0:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu to biało-zieloni byli stroną dominującą. W 67' strzał przeciwnika z rzutu wolnego obronił z problemami Oskar Mielcarz. Do odbitej przez niego piłki dobiegł Szymon Krocz i pokonał naszego golkipera. Po utracie gola staraliśmy się wyrównać, lecz niestety nie mieliśmy ku temu argumentów. W rezultacie Wisła Grupa Azoty Puławy uległa Olimpii Grudziądz 0:1.