Aktualności

PORAŻKA W RĄCZNEJ

23.05.2021

Nie udał się wiślakom wyjazd do Rącznej na mecz z rezerwami Cracovii. Na ładnym, nowoczesnym obiekcie puławianie ulegli gospodarzom 0:2.

 

Podobnie jak w poprzednich meczach graliśmy dość znacznie osłabieni. Po pauzie kartkowej wrócili Adrian Paluchowski i Błażej Cyfert, ale nadmiar kartek wykluczył z gry Lukasa Kubana. Zabrakło też wciąż niebędących w pełni sił Bartłomieja Bartosiaka, Łukasza Kacprzyckiego, Emila Drozdowicza i Krystiana Putona. Na ławce mecz zaczął Przemysław Skałecki. Początek należał do drużyny Mariusza Pawlaka, która wykreowała sobie kilka sytuacji. Brakowało jednak precyzji przy strzałach Paluchowskiego, Cheby i Zająca. Po upływie pół godziny Włodek Puton ładnym podaniem obsłużył Adriana Paluchowskiego, który obrócił się w polu karnym i mimo asysty obrońcy umieścił piłkę w siatce. Po raz kolejny w tej rundzie na drodze do zdobycia gola stanęli jednak arbitrzy, którzy błędnie wskazali pozycję spaloną. Po stronie gospodarzy aktywni byli Vinicius oraz Tomas Vestenicky. Obaj skrzydłowi wielokrotnie próbowali szukać przewagi w grze 1 na 1.

 

W drugiej połowie więcej sił wykazywali miejscowi, którzy coraz odważniej atakowali bramkę wiślaków. W 60. minucie próba dośrodkowania Viniciusa zamieniła się w strzał na bramkę i wpadła do siatki odbijając się jeszcze od słupka. Od tego momentu gra toczyła się w myśl zasady „akcja za akcję”. Obydwa zespoły szukały okazji na trafienie. Strzały Ednilsona i Paluchowskiego były blokowane, czasami decyzje pod bramką Wilka były błędne i stwarzały okazję do kontry. Jedna z takich szans dała gospodarzom drugie trafienie. Akcja Strózika i wstrzelenie piłki w pole karne spowodowały błąd Karola Czelnego, który niefortunnie interweniując skierował piłkę do własnej bramki. W ostatnich minutach dwukrotnie zakotłowało się w polu karnym Cracovii, ale bez efektu.

 

Już w środę w ramach Pucharu Polski podejmiemy Avię Świdnik.

 

CRACOVIA II 2:0 (0:0) WISŁA PUŁAWY

 

Bramki: Vinicius 60, Czelny 83 (samobójcza)

 

Wisła: Kołotyło – Cheba (46 Brągiel), Cyfert, Pielach, Czelny, Puton W. (76 Szymanek), Wiech, Ednilson (85 Gałązka), Kondracki (60 Skałecki), Zając (85 Kiczuk), Paluchowski

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny