Aktualności

Przed meczem: Olimpia Elbląg - Wisła

13.09.2023

Po poniedziałkowym meczu z Polonią Bytom już w piątek 15 września czeka nas wyjazd do Elbląga, gdzie zmierzymy się w ramach 9. kolejki II ligi z miejscową Olimpią.

W ubiegłej batalii nasi rywale zajęli 9. miejsce w tabeli. W 34 meczach zdobyli 47 punktów, na które złożyło się 12 zwycięstw, 11 remisów i 11 porażek. Ich bilans bramkowy wynosił 40 strzelonych i 36 straconych goli.

W letnim oknie transferowym trener Przemysław Gomułka wymienił dziesięciu zawodników w swojej kadrze. Nowymi piłkarzami zostali Bartłomiej Mruk z Pogoni Szczecin, Adam Żak z Garbarni Kraków, Maciej Spychała ze Stomilu Olsztyn, Oleksandr Yatsenko z Siarki Tarnobrzeg, Dawid Danilczyk z Rakowa II Częstochowa, Kamil Bartoś z Kotwicy Kołobrzeg, Jakub Sangowski z Warty Poznań, Krystian Kardyś ze Stali Mielec, Paweł Kazimierowski z GKS-u Wikielec oraz Jan Lechowid z Polonii Lidzbark Warmiński.

Dotychczas w trwających rozgrywkach Olimpijczycy trzykrotnie wygrali, raz zremisowali i trzy razy zostali zmuszeni uznać wyższość przeciwników. W ostatniej kolejce pauzowali z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych.

Historia starć pomiędzy Wisłą a Olimpią liczy 10 spotkań na poziomie II ligi. Dwa razy zwyciężyliśmy, czterokrotnie padł remis i cztery razy zostaliśmy pokonani. Ostatnie bezpośrednie starcie miało miejsce 8 kwietnia bieżącego roku, kiedy to biało-niebiescy wygrali w Puławach 1:0. Bramkę zdobył wówczas Mateusz Kaczmarek.

Nadchodzący mecz rozpocznie się o godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Agrykola 8 w Elblągu. Zachęcamy do oglądania transmisji z tego meczu, która odbędzie się online na sport.tvp.pl, a także tradycyjnie na pilot.wp.pl.

Pary 9. kolejki

Piątek, 15.09
Olimpia Elbląg - Wisła Grupa Azoty Puławy (godz. 20:00)
Skra Częstochowa - Radunia Stężyca (godz. 19:00)

Sobota, 16.09
Sandecja Nowy Sącz - Stal Stalowa Wola (godz. 15:00)
Kotwica Kołobrzeg - GKS Jastrzębie (godz. 17:30)
Olimpia Grudziądz - Zagłębie II Lubin (godz. 14:50)

Niedziela, 17.09
KKS 1925 Kalisz - Chojniczanka Chojnice (godz. 12:00)
Hutnik Kraków - Stomil Olsztyn (godz. 13:00)
Polonia Bytom - ŁKS II Łódź (godz. 15:00)
Lech II Poznań - Pogoń Siedlce (godz. 12:00)

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny