Remis w Lubinie

12.05.2024

Tagi:

• II liga /
  • Jeden punkt z wyjazdu do dalekiego Lubina przywozi ekipa Mikołaja Raczyńskiego. Wiślacy zremisowali z tamtejszym Zagłębiem II 2:2.

Pierwsza połowa spotkania mogła się rozpocząć po naszej myśli. Po jednym ze strzałów futbolówka trafiła do Piotra Giela, który nieznacznie się pomylił. Gospodarze odpowiedzieli po upływie pół godziny gry, a groźny strzał z pola karnego minimalnie minął prawy słupek bramki Oskara Mielcarza.

Dużo więcej działo się w drugiej odsłonie. Niedługo po wznowieniu gry niecelnie uderzał Giel, a w 54. minucie dośrodkowanie z prawej strony Dudzińskiego na gola zamienił strzałem głową Kacper Terlecki. Chwilę później zrobiło się bardzo niebezpiecznie, bo po szybkiej kontrze drogę do siatki znalazł Paweł Kruszelnicki i było 2:0. Wiślacy nie podłamali się i zaledwie siedem minut później zdobyli bramkę kontaktową. Piłka trafiła w polu karnym do Mateusza Klichowicza, który uderzył na bramkę Weiraucha, a ta po rykoszecie znalazła drogę do siatki. Nasz zespół wciąż był w ataku i zostało to nagrodzone w 79. minucie. Akcja Kaczorowskiego dała szansę na uderzenie Klichowiczowi, który ze spokojem posłał piłkę do bramki Zagłębia.

Ostatnie minuty były obfite w okazje z obydwu stron, ale gole już nie padły.

Skład Wisły:
    Oskar Mielcarz – Jan Flak (72' Kacper Kaczorowski), Karol Noiszewski, Maksymilian Tkocz, Radosław Seweryś, Kamil Kargulewicz (59' Danian Pavlas), Kamil Kumoch, Robert Janicki (72' Damian Kołtański), Maciej Bortniczuk (38' Manuel Ponce Garcia), Mateusz Klichowicz, Piotr Giel (60' Łukasz Wiech).

11 maja 2024, 16:00 – Stadion Akademii KGHM Zagłębie
    Zagłębie II Lubin – Wisła Grupa Azoty Puławy 2:2 (0:0)
    Bramki: Kacper Terlecki 54', Paweł Kruszelnicki 55' – Mateusz Klichowicz 62', 79'

Żółte kartki: Kruszelnicki, Sochań, Kocaba - Flak, Janicki, Tkocz, Pavlas, Kołtański

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice)