Sukcesy Wiślaków w Pucharze Polski

27.02.2023

W dniach 25-26 lutego na basenie Aqua w Lublinie zostały rozegrane pierwsze w tym roku zawody pływackie z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski.

W zawodach wystartowało 565 zawodników z całej Polski. Klub Sportowy Wisła Puławy reprezentowali: 17-letnia Gabriela Król i 15-letni Hubert Żaczek. Oboje są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Były to bardzo udane zawody dla naszych zawodników. We wszystkich startach poprawiali swoje rekordy życiowe, przekraczając kolejne granice.

Gabriela Król w swoich 6 wyścigach wygrała 5 razy, zostając tym samym najlepszą zawodniczką wśród juniorek 17-18 letnich. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała na 50 grzbietowym (783 pkt). Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Juniorów, które na początku lipca odbędą się w Belgradzie. Przed Gabrysią jeszcze starty w lidze SMS w Lublinie, Grand Prix w Oświęcimiu oraz wielomecz w Limassol na Cyprze, by na koniec kwietnia powalczyć o minimum na Mistrzostwach Polski Seniorów w Olsztynie.

Hubert Żaczek najwyższe drugie miejsce zajął na 400 zmiennym, chodź najwięcej punktów zdobył za dystans 100 dowolnym (602 pkt). We wszystkich swoich startach poprawiał swoje rekordy życiowe, zajmując wysokie miejsca.