Tylko punkt na ciężkim terenie

04.03.2023

W sobotę 4 marca Wisła Grupa Azoty Puławy rywalizowała na wyjeździe w ramach 21. kolejki eWinner II ligi z Radunią Stężyca. Pierwsza połowa była dość wyrównana. W 7' Wojciech Błyszko próbował zaskoczyć bramkarza miejscowych strzałem z głowy, jednak golkiper pewnie złapał piłkę. Chwilę później Łukasz Wiech zablokował strzał dobrze znanego w Puławach Ednilsona Furtado. W 11' gospodarze mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Mateusza Kuzimskiego, lecz świetnie w bramce Wisły spisał się Błażej Sapielak. Z kolei w 22' Maciej Kona ustrzelił poprzeczkę. W kolejnych minutach w dalszym ciągu widzieliśmy naprzemienne akcje obu zespołów, z których nic groźnego nie wynikało. Ostatecznie do przerwy widniał bezbramkowy remis.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W 50' Wojciech Łuczak uderzył z rzutu wolnego w mur, a po chwili również z rzutu wolnego strzelał Krystian Puton, którego uderzenie sparował do boku Kacper Tułowiecki. Przez kolejne minuty widoczna była walka z obu stron, jednak groźniejsze akcje miały miejsce dopiero w końcówce spotkania. W 76' strzał Ednilsona obronił nasz bramkarz, natomiast dwie minuty później do interwencji zmuszony był golkiper miejscowych. W doliczonym czasie gry Adrian Paluchowski umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia boczny pokazał pozycję spaloną. Finalnie wynik nie uległ zmianie i Wisła Grupa Azoty Puławy zremisowała z Radunią Stężyca 0:0.