Wisła Azoty Cup 2023

07.03.2023

W weekend 4-5 marca na sztucznych boiskach przy Stadionie MOSiR i Zespole Szkół im. KEN oraz w hali sportowej przy al. Partyzantów odbyła się kolejna edycja turnieju Wisła Azoty Cup. W szóstej odsłonie wzięło udział ponad 450 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych.

W roczniku 2008 udział w turnieju wzięło 16 drużyn. Triumfatorem została Wisła Grupa Azoty Puławy, która w finale pokonała ekipe Radomiaka Radom 2:0. Podium uzupełnił zespół Pogoni Siedlce, pokonując w meczu o trzecie miejsce Józefowię Józefów 2:1. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik naszego klubu Kamil Klimowicz, natomiast najlepszym zawodnikiem Cezary Wołowiec z Radomiaka Radom, a królem strzelców Stanisław Płatek z Promnika Gończyce.

Z kolei w roczniku 2015 w turnieju wzięło udział 8 zespołów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Powiślanki Lipsko, drugie Wisła Maciejowice, a trzecie Jedlnia Dzieciom. Wisła Grupa Azoty Puławy uplasowała się na 5. pozycji. Najlepszym bramkarzem okazał się Antoni Tusiński z Powiślanki, najlepszym zawodnikiem Igor Michalec z Wisły Maciejowice, natomiast najlepszym strzelcem Stanisław Górka z Jedlni Dzieciom. W tej kategorii wiekowej najważniejsza była jednak zabawa i radość z gry w piłkę.