Wygrana w Grodzisku

18.08.2021

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Wiślacy ograli w Grodzisku Mazowieckim tamtejszą Pogoń 2:0.

Już w pierwszej minucie gorąco było pod naszą bramką. Po rzucie wolnym z najbliższej odległości głową strzelał Jaroń, ale piłka po poprzeczce wyszła na rzut rożny. W 6. minucie podanie z głębi pola od Dominika Cheby dotarło do Carlosa Daniela, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem miejscowych. W odpowiedzi zaatakowali gospodarze, a zagranie z ostrego kąta obiło zewnętrzną stronę słupka naszej bramki. W 18. minucie piłkę na wolne pole dostał Paluchowski, którego powalił na ziemię Daniel Choroś i arbiter zdecydował się pokazać defensorowi Pogoni czerwoną kartkę. Wiślacy przejęli całkowicie inicjatywę, ale miejscowi dobrze się bronili. Kilka stałych fragmentów nie przyniosło korzyści bramkowej.

Od początku drugiej połowy nasz zespół dążył do zdobycia gola. Już minutę po wznowieniu gry przed bramkarzem ponownie stanął Carlos Daniel i ponownie to golkiper wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Chwilę później dośrodkowanie Kacpra Kondrackiego na gola zamienił strzałem głową Adrian Paluchowski. Następnie uderzał Dominik Cheba i Łukasz Kacprzycki - bez efektu. Doskonałą okazję miał także Emil Drozdowicz, ale strzał z jedenastego metra poszybował ponad bramką. W ostatnich dwudziestu minutach obudzili się gospodarze, którzy szukali gola wyrównującego głównie po dobrze bitych stałych fragmentach. Wiślacy dobrze się bronili, a w doliczonym czasie gry przeprowadzili zabójczą kontrę. Z piłką pomknął wprowadzony w drugiej połowie Piotr Lisowski, który pokonał bramkarza gospodarzy ustalając wynik meczu.

Już w sobotę kolejny mecz ligowy. Tym razem podejmiemy u siebie jednego z faworytów do wygrania ligi - Chojniczankę Chojnice. Ten mecz będzie także transmitowany na antenie TVP Sport. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:15.

POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI 0:2 (0:0) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Paluchowski 47, Lisowski 90

Wisła: Owczarzak - Kuban, Wiech, Pielach, Cheba, Puton, Kondracki (68 Lisowski), Drozdowicz (85 Ruiz-Diaz), Carlos (85 Czelny), Kacprzycki (68 Bartosiak), Paluchowski