Wygrana z Lewartem

10.04.2021

Dwudzieste zwycięstwo w bieżącym sezonie ligowym! Wiślacy pokonali dziś w Lubartowie tamtejszy Lewart 2:0.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszego zespołu, choć pierwsza groźną sytuację stworzyli miejscowi. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał jeden z graczy Lewartu, ale Piotr Owczarzak był na posterunku. W 12. minucie wynik spotkania otworzył Adrian Paluchowski, który wpadł w pole karne z lewej strony i uderzył technicznie w długi róg nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W 28. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony uderzał z bliskiej odległości ponownie Paluchowski, ale obrońcy zablokowali to uderzenie. Wiślacy reklamowali zagranie ręką, jednak arbiter zdania nie zmienił. Po upływie pół godziny błąd w wybiciu piłki Wójcickiego chciał wykorzystać Paluchowski, ale jego kilkudziesięciometrowy lob nie trafił do bramki. Trzy minuty później ładnie z dystansu huknął Kacprzycki, bramkarz Lewartu odbił piłkę do boku. Chwilę później Drozdowicz ładnie zagrał do Paluchowskiego, niestety ten wyraźnie się pomylił będąc już sam przed bramkarzem. W 36. minucie Paluchowski wyłożył piłkę Kondrackiemu, który uderzył w dalszy róg bramki Lewartu. Futbolówka po odbiciu od słupka zatrzepotała w siatce. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Dariusz Brągiel próbował zgrać piłkę do Piotra Owczarzaka. Brak zrozumienia spowodował, że piłka zmierzała już do bramki, ale w ostatniej chwili sytuację uratował Mateusz Pielach.

W drugiej połowie działo się już dużo mniej. Wiślacy zadowoleni z prowadzenia oczekiwali na rywali na swojej połowie. Z kolei lubartowianie próbowali swoich szans po stałych fragmentach gry. Najgroźniejszą sytuację dla Wisły celnym strzałem zamykał Bartłomiej Bartosiak, ale Wójcicki poradził sobie z tym uderzeniem. W odpowiedzi z dystansu próbował Żelisko. Piłka po uderzeniu w poprzeczkę wyszła poza pole gry

Już w środę podejmiemy na własnym stadionie Siarkę Tarnobrzeg.

LEWART LUBARTÓW 0:2 (0:2) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Paluchowski 12, Kondracki 36

Wisła: Owczarzak – Kuban, Pielach, Cyfert, Brągiel (79 Cheba), Skałecki, Kondracki (62 Puton K.), Drozdowicz (87 Ednilson), Zając (79 Wiech), Kacprzycki (62 Bartosiak), Paluchowski