Aktualności

Wygrywamy z KKS-em!

24.09.2022

Po zwycięstwie z Motorem notujemy kolejny komplet punktów wygrywając u siebie z KKS Kalisz 3:1.

Wyżej notowani rywale ruszyli od pierwszej minuty do ataku, ale szybko na ziemie sprowadził ich duet Klichowicz - Paluchowski. Pierwszy z wymienionych podawał, a drugi dopełnił formalności otwierając wynik meczu. Goście odpowiedzieli osiem minut później. Rzut karny za zagranie ręką wykorzystał Piotr Giel. Kaliszanie utrzymywali się dłużej przy piłce i szukali swoich szans w ataku pozycyjnym. Groźnie z rzutu wolnego strzelał Łuszkiewicz, ale kapitalną paradą popisał się Posiadała. Z naszej strony w dobrej sytuacji zablokowany został Krystian Puton, a strzał Banacha wylądował w rękawicach Krakowiaka.

Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla naszego zespołu. W 51. minucie arbiter podyktował jedenastkę dla Wisły za zagranie ręką jednego z kaliszan. Bramkarz wyczuł intencję Klichowicza, ale strzał był mocny i wylądował w siatce. W odpowiedzi w idealnej sytuacji znalazł się Koczy, ale uderzył głową nad poprzeczką. W 69. minucie Klichowicz dograł w pole karne do Paluchowskiego, a ten wyłożył piłkę Banachowi, który podwyższył na 3:1. Końcowe fragmenty to próby zdobycia bramki kontaktowej przez KKS, ale wiślacy dobrze się bronili, a przy okazji wyprowadzali groźne kontry. Wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Puławach! Co najmniej do jutra zajmujemy drugą pozycję w tabeli.

Za tydzień gramy w Siedlcach z tamtejszą Pogonią.

WISŁA PUŁAWY 3:1 (1:1) KKS KALISZ

Bramki: Paluchowski 6, Klichowicz 51 (karny), Banach 69 - Giel 14 (karny)

Wisła: Posiadała - Gvozdenovic, Wiech, Majewski, Cheba, Banach (90 Kołtański), Kona, Skałecki, Puton, Klichowicz (80 Papikyan), Paluchowski (86 Ednilson)

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny