Aktualności

Wysokie zwycięstwo nad KSZO

20.06.2021

Efektowna wygrana na koniec sezonu. Wisła rozbiła gości z Ostrowca aż 7:1. Pierwszy hattrick w barwach Wisły zapisał na swoim koncie Ednilson Furtado.

Spotkanie rozgrywane na wniosek sztabu szkoleniowego nietypowo, bo w sobotnie południe rozpoczęło się od ataków wiślaków. Widać było, że pomimo braku stawki chęć zwycięstwa w naszym zespole jest duża. Strzelanie w jedenastej minucie rozpoczął Ednilson Furtado, który wykorzystał strzałem głową dośrodkowanie z prawej flanki. Pięć minut później w sobie tylko znany sposób uderzenie Krystiana Putona obronił Matthew Korziewicz. W dwudziestej minucie sam na sam z bramkarzem wychodził Ednilson, ale jego uderzenie odbił golkiper KSZO. Gdy wydawało się, że wiślacy zdobędą drugiego gola to na listę strzelców wpisali się przyjezdni. Po rozegraniu rzutu rożnego do siatki z bliskiej odległości trafił Przemysław Dwórzyński.

Druga połowa nie pozostawiła już wątpliwości kto jest lepszy. Tuż po wznowieniu gry Krystian Puton podał do Ednilsona, który tylko dopełnił formalności. Chwilę później ten sam gracz skompletował hattricka uderzając prawą nogą w długi róg ostrowieckiej bramki. Minutę później Portugalczyk mógł zapisać na swoim koncie czwartego gola, ale pomylił się o centymetry. W sześćdziesiątej trzeciej minucie indywidualną akcją popisał się Bartłomiej Bartosiak, który wpadł w pole karne i uderzył w okienko bramki gości. Cztery minuty później było już 5:1 po kombinacyjnej akcji puławian, a strzelcem gola był Łukasz Kacprzycki. W końcówce nasz zespół jeszcze dwukrotnie skarcił rywali. Najpierw po indywidualnej akcji trafił Dariusz Brągiel, a siódme trafienie dla Wisły padło po pięknym strzale Bartosiaka. Warto odnotować debiuty wiślackiej młodzieży, na placu gry w drugiej połowie zameldowali się Jakub Figura, Stefan Gołąb oraz bracia Konrad i Kacper Pyska.

W sumie w czterdziestu meczach nasz zespół zdobył w rozgrywkach ligowych dokładnie sto goli.

WISŁA PUŁAWY 7:1 (1:1) KSZO 1929

Bramki: Ednilson 11, 47, 50, Bartosiak 63, 82, Kacprzycki 67, Brągiel 75 - Dwórzyński 33

Wisła: Kołotyło - Cheba (84 Pyska Ko.), Wiech, Kiczuk, Brągiel, Puton W. (84 Pyska Ka.), Puton K., Bartosiak, Kacprzycki (87 Gołąb), Ednilson (72 Figura), Kondracki (72 Konc)