Aktualności

Zwycięstwo w meczu towarzyskim z Pogonią

08.07.2023

W sobotę 8 lipca podopieczni trenera Michała Pirosa rozegrali kolejny mecz towarzyski. Rywalem biało-niebieskich była Pogoń Siedlce.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała naprawdę przyzwoicie. Wyprowadzaliśmy wiele akcji, jednak brakowało wykończenia. Mimo wszystko udało nam się trafić do siatki rywali. W 20' Damian Kołtański uderzył z lewej nogi z okolic 18. metra i pokonał bramkarza miejscowych. Więcej goli nie padło, a więc do przerwy prowadziliśmy 1:0.

W drugiej odsłonie przeprowadziliśmy dziesięć zmian, a do optycznej przewagi doszli gospodarze, którzy starali się nam zagrozić dość częstymi atakami. Nasza defensywa dobrze sobie jednak radziła i nie pozwoliła na utratę bramki. W ofensywie warto odnotować ustrzelony słupek Karola Noiszewskiego. Finalnie nic więcej się nie wydarzyło. Wisła Grupa Azoty Puławy pokonała Pogoń Siedlce 1:0.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Dominik Cheba, Łukasz Wiech, Karol Noiszewski, zaw. testowany, Przemysław Skałecki, Kamil Kargulewicz, Damian Kołtański, Robert Janicki, Mateusz Klichowicz, Dawid Retlewski oraz Mateusz Kaczmarek, Kamil Kumoch, Oskar Przywara, Jakub Wlaźlik, zawodnicy testowani.

8 lipca 2023, 12:00 – Stadion Miejski w Siedlcach | ul. Jana Pawła II 6
Pogoń Siedlce - Wisła Grupa Azoty Puławy 0:1 (0:1)
Bramka: Damian Kołtański 20'

Sędziował: Paweł Wasiluk (Siedlce)