Aktualności

Czas na Podhale

08.05.2021

W sobotnie popołudnie rozegramy spotkanie 34. kolejki III ligi grupy IV. Tym razem w Nowym Targu spotkamy się z tamtejszym Podhalem.

Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie ponieważ na boisko wybiegną dwa najlepsze dotychczas zespoły rundy wiosennej. Gospodarze zgromadzili w jedenastu spotkaniach 27 punktów na co złożyło się osiem zwycięstw i trzy remisy. W rundzie rewanżowej nie zaznali jeszcze goryczy porażki, a na swoim rozkładzie mają m.in. Avię Świdnik, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Wólczankę Wólka Pełkińska. Faworytem spotkania są jednak wiślacy, którzy także są niepokonani wiosną i w jedenastu grach zgromadzili 29 punktów.

Opromienieni wysokim zwycięstwem nad Wisłoką Dębica podopieczni Mariusza Pawlaka udali się do Nowego Targu już w piątek. Poza kontuzjowanymi Rafałem Kiczukiem i Borysem Piotrowskim pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera.

Najlepszym strzelcem Podhala jest Damian Lepiarz, autor 12 trafień w bieżącym sezonie. Osiem goli zdobył Michał Grunt, a jedną bramkę mniej zapisał na swoim koncie Michał Nawrot. Drużyna z Nowego Targu jest dopiero na dziesiątej pozycji pod względem zdobywanych goli, ale dobrze spisuje się defensywa, która wiosną pozwoliła na utratę zaledwie pięciu goli.

Wiślacy grali dotychczas ze swoim sobotnim rywalem czterokrotnie. Aż trzykrotnie wygrywało Podhale, a ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej rozgrywane w Puławach zakończyło się remisem 2:2. Czy uda się przerwać tę zła passę? Przekonamy się w sobotę około godziny 19:00.

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny