Aktualności

Dwa zwycięstwa nad trzecioligowcami

03.02.2024

W pierwszą sobotę lutego Wisła Grupa Azoty rozegrała dwa kolejne mecze towarzyskie. Ekipa trenera Mikołaja Raczyńskiego podejmowała kolejno Siarkę Tarnobrzeg i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Przez pierwsze 30 minut lepiej spisywali się przyjezdni, jednak z biegiem czasu to biało-niebiescy przejęli inicjatywę, czego konsekwencją była strzelona bramka. W 45' błąd golkipera gości wykorzystał Kamil Kargulewicz, który skierował piłkę do pustej siatki. W drugiej odsłonie zespół Dumy Powiśla prezentował się znacznie lepiej. Wiślacy wykreowali kilka dogodnych sytuacji, lecz padł tylko jeden gol. Autorem trafienia został w 61' Maciej Bortniczuk. Finalnie Wisła pokonała Siarkę 2:0.

Skład Wisły:
Oskar Mielcarz - Jan Flak, Łukasz Wiech, Radosław Seweryś, Danian Pavlas, Karol Noiszewski, Krystian Puton, Robert Janicki, Kamil Kargulewicz, Janusz Nojszewski, Maciej Bortniczuk (67' Piotr Giel).

3 lutego 2024, 12:00 – Puławy | KEN
Wisła Grupa Azoty Puławy - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (1:0)
Bramki: Kamil Kargulewicz 45', Maciej Bortniczuk 61'

Trener Raczyński w sparingu z KSZO dał szansę gry wiślackiej młodzieży, wzmocnionej zawodnikami z pierwszego zespołu. W pierwszej części spotkania dużo pracy miał Paweł Łakota, który spisał się naprawdę dobrze, broniąc kilka groźnych strzałów. Z kolei w ofensywie Wisły nie działo się zbyt dużo. Zmieniło się to zaś w drugiej połowie. W 57' Leonard Brykowski popisał się niezłą akcją, następnie podając do Kamila Kumocha, który wpisał się na listę strzelców. Kilkanaście minut później arbiter tego starcia Bartosz Wawer podyktował rzut karny dla biało-niebieskich. Do wykonania jedenastki podszedł Przemysław Skałecki i pewnie pokonał bramkarza przyjezdnych. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka okazji na gole, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a Wisła Grupa Azoty Puławy odniosła zwycięstwo nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0.

Skład Wisły:
Paweł Łakota - Kacper Kaczorowski, Przemysław Skałecki, Adam Gałązka, Jan Ciszewski (65' Kamil Cholewa), Kamil Kumoch, Franciszek Łuczuk, Damian Kołtański, Leonard Brykowski, Kacper Szymanek, Piotr Giel (65' Eryk Kosowski).

3 lutego 2024, 14:00 – Puławy | KEN
Wisła Grupa Azoty Puławy - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (0:0)
Bramki: Kamil Kumoch 57', Przemysław Skałecki 73' (rzut karny)

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny