Aktualności

Trener Raczyński po sparingach z Siarką i KSZO

03.02.2024

Zachęcamy do przeczytania wypowiedzi trenera Mikołaja Raczyńskiego po sparingach z Siarką Tarnobrzeg i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

- Dwa pożyteczne sparingi po bardzo intensywnym tygodniu za nami. Jednym z głównych założeń na te mecze było przełamanie mentalne i zwycięstwo, bo pomimo dobrej gry w ostatnich dwóch tygodniach, tej wygranej zabrakło. Dziś mieliśmy ciężkie pierwsze 30 minut z Siarką, gdzie graliśmy pod wiatr i na pewno miało to wpływ na przebieg spotkania. Po tym czasie to my staliśmy się drużyną lepszą i stwarzającą groźniejsze sytuacje. Bramka na 1:0 została strzelona po bardzo dobrze założonym pressingu przez całą drużynę i idealnym timingu skoku pressingowego przez Kamila Kargulewicza. W drugiej części to my byliśmy dużo groźniejsi i spokojnie mogliśmy strzelić dwie/trzy bramki więcej, ale skończyło się tylko 2:0. Cieszy podejście i nastawienie zespołu, bo jak tak będzie to wyglądać w lidze, to o wynik będę spokojny.

Mecz z KSZO był zagrany trochę w eksperymentalnym składzie, gdzie znowu byliśmy zasileni zawodnikami z drugiej drużyny. W związku z tym sama organizacja gry nie była na najwyższym poziomie, ale na ogromny plus składa się determinacja i zaangażowanie indywidualne zawodników. Każdy chciał na pewno pokazać się z jak najlepszej strony i uważam, że głównie dzięki tej determinacji odnieśliśmy zwycięstwo w tym spotkaniu. Podkreślę, że chłopcy z akademii zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i kilku z nich będziemy nadal monitorować. ~ Mikołaj Raczyński

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny