Festiwal bramek w Lubinie

19.03.2023

W niedzielę 19 marca Wisła Grupa Azoty Puławy mierzyła się na wyjeździe w ramach 23. kolejki eWinner II ligi z rezerwami Zagłębia Lubin. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Już w 4' Krystian Puton centrował z rzutu wolnego do Adriana Paluchowskiego, który uderzał z głowy, jednak sędzia boczny pokazał pozycję spaloną. Osiem minut później Kamil Kargulewicz dośrodkował z rzutu rożnego do Łukasza Wiecha, a on dobrze się odnalazł w polu karnym i zdobył bramkę. Z prowadzenia cieszyliśmy się do 39 minuty. Wówczas piłka po strzale Kacpra Terleckiego sprzed pola karnego wylądowała w siatce. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Wisła remisowała z Zagłębiem II 1:1.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu atakowały oba zespoły. W 49' dobrą interwencją wykazał się Błażej Sapielak, natomiast w 60' Przemysław Skałecki huknął z dystansu i pokonał Kacpra Bieszczada. W tym momencie rozpoczął się strzelecki festiwal. Chwilę później, w 63' po własnych błędach straciliśmy bramkę, a w 66' było już 3:2 za sprawą Adriana Paluchowskiego, który wykorzystał zagranie Mateusza Klichowicza. W 72' wyrównanie dla gospodarzy strzałem z za pola karnego dał Cheikhou Dieng. Ostatecznie Wisła Grupa Azoty Puławy podzieliła się punktami z rezerwami Zagłębia Lubin po wyniku 3:3.

Skład Wisły:
Błażej Sapielak – Wojciech Błyszko, Łukasz Wiech (82' Robert Majewski), Marcin Ryszka (63' Maciej Kona), Dominik Cheba, Krystian Puton, Kamil Kargulewicz (82' Mateusz Kaczmarek), Przemysław Skałecki (77' Dawid Retlewski), Bartosz Bernard, Dominik Banach (63' Mateusz Klichowicz), Adrian Paluchowski.

19 marca 2023, 14:00 – Lubin, Stadion Zagłębia | ul. Marii Skłodowskiej-Curie 98
Zagłębie II Lubin - Wisła Grupa Azoty Puławy 3:3 (1:1)
Bramki: Kacper Terlecki 39', Cheikhou Dieng 63', 72' - Łukasz Wiech 12', Przemysław Skałecki 60', Adrian Paluchowski 66'

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)