Aktualności

Rezerwy Zagłębia kolejnym przeciwnikiem

15.03.2023

Wisła Grupa Azoty Puławy po zwycięstwie z liderem Kotwicą Kołobrzeg wyjedzie do Lubina by zmierzyć się w niedzielę 19 marca w ramach 23. kolejki eWinner II ligi z rezerwami ekstraklasowego Zagłębia.

Kilka słów o rywalu

  • W dotychczasowych dwudziestu dwóch kolejkach drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Krzyżanowskiego zgromadziła 22 punkty, które pozwoliły na zajęcie 17. miejsca w tabeli. Ich bilans składa się z 7 zwycięstw, remisu i 14 porażek oraz 29 strzelonych bramek i 52 straconych (najwięcej w lidze). W trzech pierwszych wiosennych meczach odnieśli trzy porażki: 3:4 ze Śląskiem II Wrocław, 1:5 ze Zniczem Pruszków oraz 1:2 z Lechem II Poznań.
  • Okres przygotowawczy do rundy wiosennej "Miedziowi" rozpoczęli 9 stycznia. W trakcie jego trwania rozegrali 5 sparingów. W trzech z nich wyszli zwycięsko (z Prochowiczanką Prochowice, FK Pardubice B i Pogonią II Szczecin) oraz dwukrotnie ulegli przeciwnikom (ze Śląskiem II Wrocław i Spartą Praga B).

Nie ma szczególnej historii starć pomiędzy Wisłą a rezerwami Zagłębia, gdyż odbył się tylko jeden pojedynek. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu miedziano-biało-zieloni wywieźli z Puław trzy punkty, pokonując Dume Powiśla 2:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Mariusza Pawlaka zdobył Mateusz Klichowicz. Aktualnie naszym najbliższym rywalom nie idzie najlepiej, jednak pamiętajmy że każda zła seria nie trwa wiecznie i z pewnością będą chcieli ją przerwać. My z kolei po minionej niedzieli postaramy się wejść na zwycięską ściężkę, a to zapowiada dosyć ciekawe starcie.

Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie Zagłębia przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 98 w Lubinie. Zachęcamy do oglądania transmisji z tego spotkania, która odbędzie się na pilot.wp.pl.

Pary 23. Kolejki

Sobota, 18.03
KKS 1925 Kalisz – GKS Jastrzębie (godz. 15:00)
Motor Lublin – Pogoń SIedlce (godz. 17:00)
Górnik Polkowice – Stomil Olsztyn (godz. 13:00)
Olimpia Elbląg – Śląsk II Wrocław (godz. 15:00)
Garbarnia Kraków – Znicz Pruszków (godz. 15:00)
Kotwica Kołobrzeg – Hutnik Kraków (godz. 15:00)
Radunia Stężyca – Siarka Tarnobrzeg (godz. 16:00)

Niedziela, 19.03
Polonia Warszawa – Lech II Poznań (godz. 16:30)
Zagłębie II Lubin – Wisła Grupa Azoty Puławy (godz. 14:00)

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny