Medale sztangistów w Małaszewiczach

10.10.2022

W weekend w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego do lat 15 młodziczek i młodzików, a także Turniej o Puchar Wójta Gminy Terespol. Nasi reprezentanci przywieźli worek medali z obydwu imprez.

Złote medale w Mistrzostwach zdobyli Natalia Zawisza, Marianna Góra, Mateusz Kozak oraz Kamil Ślusarski. Srebrne medale wywalczyli Gabriela Miturska oraz Dominik Kuszner. Cała szóstka wywalczyła przy tym kwalifikacje do Mistrzostw Polski U15, które odbędą się w Sokołowie Podlaskim.

W kolejnym dniu odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Terespol. Najlepszym zawodnikiem imprezy został Mateusz Zawisza osiągając 120 kg w rwaniu, 143 kg w podrzucie, punktacja Sinclair - 325,35 pkt. Złote medale zdobyli także Karolina Sobczyk i Aleksy Szymanek. Srebro przypadło w udziale Wiktorii Słotwińskiej.