Aktualności

Mistrzostwa Polski w Pływaniu

03.05.2021

5 dni trwały Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, które odbywały się w Lublinie. W mistrzostwach wzięły udział 3 nasze zawodniczki: Gabriela Król, Nikola Jasik i Anna Pecio. O podsumowanie mistrzostw poprosiliśmy trenera Grzegorza Chojaka.

Grzegorz Chojak: - Za nami istny maraton pływacki, impreza dla seniorów, ale młodsi zdobywają w tym czasie cenne doświadczenie. Uczymy się ciągle, obserwujemy zachowanie seniorów mierzących w najwyższe cele, jak się przygotowują do startu, jak startują, ich emocje, trenerów emocje, porażki i sukcesy jak znoszą to wszyscy, to wszystko ma zaprocentować w rocznikowych mistrzostwach. Zmotywować, zdopingować do cięższej pracy, bo wszystko w sporcie jest możliwe przykład 16-letniej Laury Bernat czy 17-letniego Michała Chmielewskiego, którzy wywalczyli kwalifikacje olimpijskie, a więc praca, praca i jeszcze raz praca. Profesjonalne podejście do każdego etapu treningu, stawianie sobie celów i dążenie do ich realizacji!
Gabriela Król: 3 rekordy życiowe, starty w finałach B, dwie wygrane konkurencje w swoim roczniku na 100 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym, rekord Okręgu na 50 metrów stylem grzbietowym i tylko 0,4 sekundy do rekordu Polski.
Nikola Jasik: 2 rekordy życiowe, szóste miejsce w swoim roczniku na 50 metrów stylem motylkowym.
Anna Pecio bez rekordów tym razem, ale z cennym doświadczeniem, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Wyniki naszych zawodniczek podczas mistrzostw:

Gabriela Król:
- 1 miejsce w finale B na 50 metrów stylem grzbietowym
- 4 miejsce w finale B na 200 metrów stylem zmiennym
- 41 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym
- 42 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym

Nikola Jasik:
- 45 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym
- 54 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym
- 67 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym
- 94 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym

Anna Pecio:
- 52 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym
- 57 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym
- 105 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym
- 119 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym

Gratulacje dla zawodniczek i dla trenera!

fot. Gabriela Gorczyca i Polski Związek Pływacki

Wróć
poprzednia
następna

Nasi sponsorzy

Partner drużyny


Sponsor złoty


Sponsor srebrny


Sponsor brązowy


Przyjaciele Wisły


Sponsor techniczny


Partner medialny