Zimowe Mistrzostwa w Lublinie i w Gliwicach

11.12.2021

Weekend pełen emocji w naszej sekcji pływackiej! Od piątku w Lublinie odbywają się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat, a w Gliwicach Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat! Złoty i srebrny medal Gabrysi Król podczas Zimowych Mistrzostw do lat 15! Wysokie miejsca oraz nowe rekordy życiowe Nikoli Jasik, Zuzi Gawełko, Ani Pecio i Wiktorii Słotwińskiej! Ogromny sukces zawodniczek naszej sekcji pływackiej!

W Lublinie nasza sekcja bierze udział w składzie: Gabrysia Król, Nikola Jasik i Zuzia Gawełko

Gabrysia Król w sobotę zdobyła złoty i srebrny medal podczas Mistrzostw! Nasza zawodniczka zajęła 1 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym, a 2 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym! W finale na 200 metrów stylem dowolnym zajęła 7 miejsce.

Nikola Jasik w finale A na 100 metrów stylem motylkowym zajęła 6 miejsce! Nasza zawodniczka zajęła również 1 miejsce w finale B na 50 metrów stylem motylkowym poprawiając swój rekord życiowy!

Zuzia Gawełko trzy razy zameldowała się w finale B:
W finale B na 200 metrów stylem dowolnym zajęła 3 miejsce
W finale B na 400 metrów stylem dowolnym zajęła 5 miejsce
W finale B na 100 metrów stylem klasycznym zajęła 8 miejsce
Zuzia poprawiła swoje rekordy życiowe!

W tym samym czasie w Gliwicach odbywają się Zimowe Mistrzostwa 16 lat. Ania Pecio i Wiktoria Słotwińska reprezentuja podczas tych mistrzostw nasz klub!